Něco o nás


Nejsme "klasický" útulek. Každý jeden pejsek u nás je člen rodiny a žije s námi doma. Nemáme kotce, kam by se pejsci zavírali a občasně venčili. Pejsci znají běžný chod domácnosti, učíme je hygienické návyky a jsou zvyklí na ostatní psy či fenky. Naše svěřence bereme na psí cvičák, aby se učili základní poslušnost. Štěňátka se snažíme socializovat s dětmi i seniory. Chodí s námi na různé dětské akce či do domovů seniorů, kde dělají nejen radost, ale zvykají si i na ruch okolí.  Hledáme nové domovy pro nechtěné či opuštěné pejsky.


A jak to celé začalo?

Výcviku psů se věnuji již přes 10 let, vyzkoušela různé psí sporty, navštívili intenzivní tréninky a semináře. Za ty roky jsem měla možnost se seznámit se spoustou psích plemen a získat velké zkušenosti.
Pejskům jsem pomáhala do té doby jen finančně, v roce 2021 jsem se rozhodla, že mám dost zkušeností a mohla bych pomáhat více, tak jsem si vzala první fenku do dočasné péče. Fenka byla z hrozných podmínek, absolutně nesocializovaná a trpěla strachovou agresí. Po pár měsících pravidelného tréninku se změnila k nepoznání a našel se jí nový domov.
Podařilo se mi socializovat a vychovat pár psů z různých koutů světa ( Rumunsko, Řecko, Slovensko..) kterým se po pár měsících povedlo najít nový domov.
Za tuto dobu se ke mně přidávalo více dobrovolníků, kteří mi s pejsky pomáhali a náš tým se začal postupně rozrůstat. Po zkušenostech jsme se rozhodli založit si v roce 2023 vlastní neziskovou organizaci na pomoc psů. Doufám, že počet zachráněných pejsků a šťastných nových rodin jen poroste.